23-24 września 2023r. na Placu Prezydenckim w Warszawie odbyły się Dożynki Prezydenckie. W przeddzień Dożynek Prezydenckich tradycyjnie odbył się „Konkurs … Continue reading „Dożynki Prezydenckie 2023”

23-24 września 2023r. na Placu Prezydenckim w Warszawie odbyły się Dożynki Prezydenckie. W przeddzień Dożynek Prezydenckich tradycyjnie odbył się „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, w którym wzięły udział grupy reprezentujące poszczególne województwa. Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji regionalnych oraz promocja dorobku kulturowego polskiej wsi. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły grupy z czternastu województw. Wieńce oceniała specjalnie do tego powołana Komisja Konkursowa. Jury pod przewodnictwem dr Barbary Fedyszak–Radziejowskiej – Doradcy Prezydenta RP, etnograf, socjolog – wyłoniło trzech laureatów. To województwa: świętokrzyskie (I miejsce), małopolskie (II miejsce) i wielkopolskie (III miejsce). Województwo śląskie otrzymało zaś nagrodę wyróżnienia.

Woj. podlaskie reprezentowało KGW Magnolia z Pokaniewa z przepięknym, misternie wykonanym wieńcem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!!

 

 

 

Para Prezydencka odbiera kosz prezentowy przygotowany przez KGW Magnolia…

 

 

a w koszu same smakowitości z Podlasia 🙂