11 września 2021 r. w Hajnówce odbył się Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021. Była to już kolejna IX … Continue reading „Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021”

11 września 2021 r. w Hajnówce odbył się Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021. Była to już kolejna IX edycja imprezy. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polska Federacja Nordic Walking.
Pierwsi zawodnicy wystartowali już o godz. 10 na stacji kolejki wąskotorowej na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Trasa przebiegała przez malownicze tereny Puszczy Białowieskiej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zawody były rozgrywane na dystansie 5 km, 10 km oraz 21 km (półmaraton), łącznie w 23 kategoriach męskich i damskich..
Podczas sportowych zmagań jak i zaraz po zakończonych maratonach zawodnicy mogli skosztować naszych wyrobów takich jak sery, twaróg i osełka ręcznie formowana. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się ser Carski z Hajnówki długodojrzewający oraz wędzony Puszczyk. Wyjątkowo smakowała również osełka ręcznie formowana w połączeniu z pieczywem wypiekanym przez piekarnię Emma w Hajnówce.
Po zawodach zaprosiliśmy uczestników oraz organizatorów na przepyszny tort z naszym logo, przygotowany specjalnie dla nas na tę okazję przez piekarnię Emma w Hajnówce, której serdecznie dziękujemy za współpracę.